Embëlsirë Jaffa

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 vezë, 330gr sheqer pluhur, 225gr miell, 1 pluhur paste(pecive), 185gr gjalpë e shkrirë, lëkurë dhe lëngu i një portokalli.

Shurupi:
180ml lëng portokalli, 2 lugë ujë, 2 lugë sheqer.

Krem çokollata:
200gr çokollatë e zezë, 1 lugë nescafe, 60gr ajkë (hoplla, megglee apo schmand).

Përgatitja:
Fillimisht nxejmë furren në 180 gradë.

Taven e marin 23cm.

Vezët i ndajmë, të verdhat e vezëve i rrahim me mikser derisa të bëhet masa kremoze, pastaj shtojmë miellin dhe peciven, masen vazhdojmë ta përziejmë, në ndërkohë gjalpin, lëngun e portokallit dhe lëvoren e e portokallit të grirë në rende.

Në një enë tjetër rrahim të bardhat e vezëve derisa të fitojmë masë kremoze nga to, pasatj këtë masë e shtojmë tek ena tjetër, të dyja masat i përziejmë mirë me anë të luges.

Masen e përgaditur e shtojmë në tavë, dhe e pjekim për 50 minuta.

Në ndërkohë përgadisim sirupin, në një enë vendosim lëngun e portokallit, ujin dhe sheqerin, masen e ziejmë derisa sheqeri të shkrihet.

Sirupin e përgaditur ia shtojmë sipër petës (peta duhet të jetë mesatarisht e nxehtë).

Në fundë përgadisim krem qokollaten, qokollaten e shkrijmë në një enë me avull, ia shtojmë kafen, masen e lëm të ftohet pak pastaj e bëjmë bashkë me ajken.

Kremin e përgaditur e shtojmë sipër tortes.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota Lemoni
Artikulli tjetërBakllavë me Fëstek

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu