Ëmbëlsirë me Kakao dhe Krem Vanilje

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 vezë, 18 lugë sheqer, 18 lugë qumësht, 18 lugë vaj, 15 lugë miell, 3 lugë kakao, 1 pluhur për pjekje.

Për kremin vanilje:
400ml qumësht, 1 puding vanilje, 4 lugë sheqer, 1 qese Krem pana (shllag), 100gr çokollatë.

Përgatitja:
Perzihen vezet me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.

Shtohet qumeshti, vaji dhe me pas mielli i perzier me pluhurin per pjekje dhe kakao.

Nga kjo mase pjekim dy pete ne kallep me madhesi 20×30, te leyr dhe te mbuluar me leter per pjekje.

Per kremi ndajme 100 ml qumesht te ftohet ne te cilin do te perziejme pluhurin e pudinges dhe sheqerin,kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje.

Pasi qumeshti vlon, perziejme me pluhurine tretur dhe perziejme derisa te trashet pudinga.

Pudingen e largojme nga zjarri te ftohet pak.

Ne nderkohe tundim krem panen me qumesht sipas udhezimimit ne qeske dhe ndajme nje luge nga krem pana.

Krem panen e tundur ne shkume te forte e perziejme me pudingen gati krejtesisht te ftohet (paraprakisht ndajm nje luge nga krem pana per dekor).

Pataj ne kallepin ku jane pjekur petet e pendispanjes(mundet te piqet vetem nje pete dhe te ndahet pergjysem ne forme horizontale).

Qesim njeren pete,krejt kremin e pudinges te perzier me krem panen dhe peten e dyte.

Persiper qesim cokollate te shkrire me 2 luge vaj dhe shtrijme ne krejt siperfaqen e tortes.

Derisa eshte akoma e shkrire cokollata qesim nje luge krem pana ta ndare dhe me rremojce bejem vijeza per dekor.

Embelsira lihet tef tohet per 2-3 ore ne frigorifer,pastaj largohen skajet nga pjeset anesore te kallepit dhe pritet ne katrorka sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë Karamele
Artikulli tjetërTortë me Biskota dhe Banana

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu