Ëmbëlsirë për të sëmurët me diabet

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 filxhan krunde tërshëre,
  • 1 filxhan miell thekre,
  • 1 filxhan kos,
  • 1 filxhan arra të bluara,
  • 100 g miell kokosi,
  • 1 lugë sheqer stevia,
  • 1 filxhan bademe të bluara,
  • 4 lugë vaj ulliri,
  • 2 vezë.

Përgatitja:

Në një enë të thellë qitni krundet e tërshërës, miellin e thekrës, arrat dhe bademet e bluara.

Bëni një gropë të vogël në të dhe në të qitni vezët e tundura, sheqerin, kosin, kokosin dhe vajin e ullirit.

Të gjitha përzieni dhe nëse qulli është shumë i dendur, shtoni pak ujë.

Tretjen shpërndajeni në tepsinë e lyer me vaj dhe miell.

Piqni në furrë në 180 gradë Celsius 20-30 minuta. Kontrollojeni me pirun nëse është pjekur ëmbëlsira


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu