Fileto mish vici me kajmak

spot_imgspot_img

Perberesit:

Fileto vici 5-6
lulelaker, brokoli, karrota, 1 qepe, 2 speca
majdanoz, kripe, piper i zi
500 g pana kuzhine ose kajmak

Pergatitja:

Filetot e vicit te marinuara me pare skuqen ne nje tigan me vaj e gjalp .
Skuqim nga te dyja anet dhe i heqim vec
Po aty tek ai tigan do skuqim qepen me specat.
Mbi keto hedhim panen dhe pastaj shtojme filetot e skuqura bashke me lengun e vet.
E lejme disa minuta sa te marrin nja vale bashke dhe ee servirim ne nje pjatance me perime te ziera dhe majdanoz siper.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupe Karrote
Artikulli tjetërSupe me Mish Viqi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu