Gjel deti role i mbushur me gështenja

spot_imgspot_img

Përbërësit:

-15 qepujka,
-400 gr geshtenja të qeruara të pjekura,
-pak trumzë të tharë,
-2 thelpinj hudhër,
-gjokset e 1 gjeli,
-vaj ulliri,
-1/4 filxhan lëng mishi,
-2 luge mustardë,
-kripe, piper.

Përgatitja:

Hapni filetot e gjoksit të gjelit, i rrihni deri sa të arrijnë në 1cm trashësi.
Spërkatini filetot me vaj ulliri, kripë, piper dhe në fund i lyeni me mustardë.
Gatuani në pak lëng pule qepën, hudhrat dhe më pas gështenjat, për 10min.
Vendosni brenda mbushjen prej gështenjave, qepujkave dhe hudhrave.
E bëni role dhe e lidhni me pe gatimi.
Vendoseni në furrë në temperaturë 185gradë C për 25min.
Herë pas here i shtoni pak ujë në tavë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiftek në furrë
Artikulli tjetërJufka Dibre me Pulë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu