Torte me Fanta

spot_imgspot_img


Përbërësit:
4 vezë, 1 gotë sheqer, 1 gotë vaj, 1 gotë Fanta, 1 pluhur pjekje, 1 vanilje, 2 gota miell.

Për krem:
2 shllag krem, 1 gotë qumësht, 300gr krem, 2 vanilje, 3 pjeshka.

Për ta lagur:
1 gotë Fanta.

Përmbi:
1 lugë të gjellës kanellë, 3 lugë të gjellës sheqer pluhur.

Përgatitja:
Vezët dhe sheqerin i tundëni në një enë, përbërësit e tjerë të tortës ia shtoni dhe përzieni.

Tepsinë e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur të tortës, tortën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Tortës pas pjekjës ia derdhni 1 gotë fantë. Për krem, shllag kremin e tundëni me qumësht, pasi fillon të trashët ia shtoni kremin dhe vaniljën.

Pjeshkën e qërrojmë dhe e premë në copa të vogla, e shtojmë tek glazura e shllag kremit.

Tortën e lyejmë me krem në të gjithë sipërfaqën, pastaj ia vendosim sheqer pluhurin me kanellë.

Tortën e përgatitur e vendosim në frigorifer rreth 3-4 orë të qëndroj.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu