Gurabija të lëngshme

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit qumësht
1 vanilje
3-3,5 gota miell
PËR SHERBET
gjysmë gote ujë
gjysmë gote sheqer
lëng limoni.

Pergatitja:

Ujin dhe sheqerin vendosni në një tenxhere rreth 5 minuta në zjarr mesatar vlone.

Ia shtoni lëngun e limonit dhe rreth 1-2 minuta e vazhdoni vlimin, pastaj e largoni e lëni anash të ftohet.

Të gjithë përbërësit e brumit i derdhni në një enë të thellë dhe i vendosni në frigorifer për pritje rreth 30 minuta.

Pas pritjës brumin filloni ta hapni, e preni me gotë dhe ia japni formën duke ia mbyllur skajet.

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

Pas skuqjës ia derdhni sherbetin e ftohtë dhe i zhytëni tek biskotat e thyer.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu