Hallvasia

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gotë sheqer,
1/2 gotë ujë,
1/4 gotë ujë trendafili,
4-6 lugë shafran,
1 kuti gjalpë pa kripë,
1 gotë miell.

Përgatitja:
Në një tigan të vogël hidhni sheqerin dhe ujin dhe lëreni të ziejnë. Kur sheqeri është shpërbërë, shtoni shafranin dhe ujin e trendafilit. Hiqeni nga zjarri kur të shifni se është formuar shurupi. Në një tigan të vogël vendosni gjalpin dhe lëreni të shkrijë në nxehtësi mesatare. Shtoni miellin me ngadalë dhe përziejini me gjalpin për të bërë një përzierje. Më pas shtoni shurupin e shafranit dhe ujin e trendafilit dhe përziejini së bashku. Hiqeni nga zjarri dhe vendosi në format që dëshironi të i jepni dhe lëreni tv ftohet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu