Kek i lehtë për iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer
  • 1 filxhan kos
  • 1 gotë vajë
  • 1 pako vanilinë
  • 3 gota miell
  • 1 pako pluhur për pjekje

Përgatitja:

Thyjeni vezët në një enë të thellë dhe shtoni sheqer sipër. Filloni të rrahni bukur me ndihmën e një mikseri ose një teli.

Shtoni vaj, kos dhe vanilinë në këtë përzierje dhe rrihni pak më shumë.

Pastaj, hedhni miell dhe pluhur pjekje në masë dhe përzieni mirë me një shpatull.

Shtoni miellin mirë në masë dhe hidhni në një tigan me yndyrë.

Futeni tortën tuaj në furrën e parangrohur në 180 gradë, dhe pas rreth 45 minutash, pasi të jetë pjekur plotësisht, hiqeni atë dhe lëreni të pushojë në temperaturën e dhomës.

Pasi të pushojë në temperaturën e dhomës, prisne në feta dhe shërbeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbëlsirë me pekmez
Artikulli tjetërPuding me fruta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu