Kek me Lëng Qershie

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 kokrra veze
  • 2 gota uji sheqer
  • 2 luge gjelle kakao
  • 1 gote uji qumesht
  • 1 gote uji vaj
  • 1 gote uji miell
  • sode buke
  • vanilie
  • 1 gote uji leng qershie

Përgatitja:
1. Ne nje ene, perzini vezet, sheqerin, kakaon, qumeshtin dhe vajin, nga kjo perzierje ndani menjane nje gote.
2. Shtoni miellin dhe vanilien perzini dhe pastaj shtoni soden e bukes dhe perzin me mikser 2-3 here ne shpejtesi te ngadalte.
3. Hidhni kete mase ne nje tepsi keku katrore dhe piqeni ne 180′C per 50 minuta. Pasi te piqet fikni furren, hidhni siper kekut lengun e qershise lereni 3-5 minuta sa ta thithe dhe pastaj hidhni goten e perzierjes qe kishit lene menjane. Futeni kekun prape ne furre dhe lereni ne nxehtesine e furres.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota me Copëza Çokollate
Artikulli tjetërTorte Elizabeta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu