Kek me limon

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 5  vezë
  • 300 gramë gjalpë
  • 300 gramë sheqer pluhur
  • 300 gramë miell
  • 1,5 pako pluhur pjekje
  • 2 lug lëvore gjelle limoni
  • 1 lëng limoni

Përgatitja:

Vendosni gjalpin në një enë, filloni të rrehni duke shtuar gradualisht sheqerin pluhur. Shtoni të gjithë sheqerin pluhur dhe vazhdoni të përzieni . Ndaloni kur të dy përbërësit të marrin një qëndrueshmëri kremoze.

Pastaj shtoni vezë një nga një në këtë masë dhe filloni të përzieni. Bëni një minutë midis secilës vezë që shtoni. Vazhdoni derisa të keni thyer  të gjitha vezët.

Pasi t’i keni shtuar të gjitha vezët në masë, shtoni lëngun e limonit dhe lëvoren e limonit.

Shijoni miell dhe pluhur pjekje në këtë masë. Me ndihmën e një shpatull, përzieni mirë përbërësit e thatë në masë. Do të merrni një tortë lehtësisht të trashë.

Transferojeni këtë tortë në tepsi  me letër, i cili është me yndyrë.

Piqeni në furrën e parangrohur në 175 gradë për 40-45 minuta në mënyrë të kontrolluar. Bëni një test me kruese dhëmbësh mbi tortën tuaj. Nëse nuk është pjekur, gatuajini edhe 10-15 minuta të tjera.

Pas heqjes dhe ftohjes në temperaturën e dhomës, mund ta shërbeni me lëvore limoni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu