Kek me Portokall dhe Kakao

spot_imgspot_img

Perberesit:
250 gr miell,
100 gr sheqer,
4 veze,
50 gr gjalpe,
lengun e dy portokalleve,
levozhgen e nje portokalli,
2 luge gjelle kakao,
Pluhur fryres (maja).

Pergatitja: 
Rrahim me mikser gjalpin , vezet dhe sheqerin , pasi behen nje mase shtojme lengun e portokallit , levozhgen e portokallit dhe miellin, brumin e pergatitur e ndajme ne dy pjese , te njera shtojme kakaon , ne tave hedhim me radhe brumin , perkatesisht nje here brum pa kakao pastaj me kakao perseri pa kakao e me radhe deri sa te mbaroje komplet brumi . Me majen e nje thike bejme vija qe nga qendra e taves deri ne ane me qellim qe te formohet lulja . Piqet ne temperature 170 grade per 40 min , me firre te parangrohur .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte e Lagësht
Artikulli tjetërTorte Raffaello

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu