Kek Zeber

spot_imgspot_img

Perberesit:
4 veze,
1 gote uji sheqer,
1 gote uji qumesht,
1 gote uji vaj,
1 pako vanilje,
1 pako sode (pluhur pjekes),
2 luge gjelle kakao,
2 gota uji miell.

Pergatitja:
Ne nje tas perzieni mire me mixer vezet dhe sheqerin, pas pak shtoni me rradhe qumeshtin, vajin, vaniljen miellin dhe soden dhe perzijini mire me mixer derisa te krijohet nje mase homogjene per kek.Masen e pergatitur ndajeni ne 2 pjese dhe njeres shtojini kakaon. Ne nje tepsi me diameter (20-25 cm) te lyer me pare me vaj me vaj filloni hidhni me rradhe njehere brumin e bardhe dhe njehere brumin kaf nga 3-4 luge gjelle. (ose me mire merni 2 garuzhde, mbushini nga pak dhe me njeren dore mbushni brumin e bardhe me njeren dore garuzhden me brumin kaf dhe pa ndaluar siper njera tjetres hidhni me rradhe brumin).
Ne furre te ngrohur me pare piqeni me 160 grade…


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta e Dionnes
Artikulli tjetërSheqerpare Gostivari

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu