Keks Torte

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1/2 kg keksa”Petit beurre”,
  • 100 gr sheqer pluhur,
  • 250 gr gjalpë të zbutur,
  • 150 gr çokollatë,
  • 1 lugë rum,
  • 100-150 gr arra të bluara,
  • 2 dcl qumësht,
  • 1 lugë sheqer.

Përgatitja:
Gjalpi i zbutur tundet me sheqer pluhur.Shtohen çokollata e shkrirë dhe arrat e bluara. Masës i shtohet rumi dhe përzihet mirë.Nga 4×3 keksa për një shtresë,ulen në qumësht të vakët të ëmblësuar me sheqer.Lyhen me kremin e përgatitur.Njëlloj veprohet me tërë masën e keksave dhe të kremit deri në fund (zakonisht 4 radhë) kur duhet e tërë torta të lyhet mbi dhe anash me krem.Mbi hidhen arra të bluara, ose çokollatë e kaluar në rende.Pasi të ftohet mirë,torta pritet në katrorë./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Ylli
Artikulli tjetërTorte me Kokos dhe Çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu