Kifle me djath ose gjize

spot_imgspot_img

Perberesit:

750 g miell
500 ml qumesht
500g gjize
100 ml vaj misri
3 luge caji maja birre
3 veze
sheqer dhe kripe.

Pergatitja:

Paraprikisht bejme gati majane e birres duke e trazuar ne qumesht te ngrohte bashke me 1 luge caji sheqer

Pastaj e perziejme me miellin dhe vezet, vajin, qumeshtin dhe kripe

Brumin e krijuar e leme te dyfishohet dhe nderkohe perziejme gjizen me 1 kokerr veze ose nese skeni thjesht me ndonje erez

Shtrojme brumin ne tavoline dhe me 1cm trashesi pete, bejme forma me gote .

Cdo forme i vendosim gjize siper dhe e palosim si ne vidjo deri sa te behet nje forme luleje.

Siper lyejme me nje te versdhe uji perzier me pak uje dhe sperkatim me farera te ndryshme.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle të Buta Receta
Artikulli tjetërKungullor misri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu