Kungullor misri

spot_imgspot_img

Perbersit:

400 gr mazë
mazë të hollat
1 litër mazë të larat
1 kg kunguj i gërryer
200 gr miell misri
kripë.

Pergatitja:

Shkrihet maza.

Largohet ena nga zjarri.

Shtohen të larat, kungulli dhe kripa.

Masa përzihet mirë,pastaj hidhet mielli gradualisht duke e përzier vazhdimisht.

Masa e përgatitur derdhet në tepsi të lyer me yndyrë dhe futet në furrë të nxehtë me temperaturë 250 gradë C për t’u pjekur për afro 25 minuta.

Ulet temperatura në 200 gradë C dhe vazhdon të piqet edhe 15 minuta.

Shërbehet me qumësht të ftohtë,djathë etj.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle me djath ose gjize
Artikulli tjetërReceta për kaçamak

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu