Kryelanë me renda

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 l ujë të ftohtë
1 lugë gjelle kripë
miell
200 gr gjalpë
2 lugë gjelle mazë katundi
djath lope.

Pergatitja:

Furrën e ngrohim në 250 gradë.

Në ujin me kripë shtojmë gradualisht miellin, duke e përzier vazhdimisht me tel kuzhine.

Hapi 3 E kam përfunduar këtë hap
Krijojmë një brumë të hollë, të ngjashëm me brumin e flisë.

Tepsinë e lyejmë me gjalpë.

Më pas në të hedhim një shtresë të hollë brumi (njësoj si kur pjekim krepat) dhe e fusim në furrë që të piqet.

Pas 5-6 minutash, tepsinë e nxjerrim nga furra. Petëm e lyejmë me pak gjalpë dhe e palosim e vendosim në një enë. E mbulojmë me folje alumini që të mos humb nxehtësinë.

E vazhdojmë këtë procedurë derisa të mbarojë brumi.

Në fund, gjalpën e mbetur e vendosim të shkrijë në tigan bashkë me 2 lugë gjelle mazë.

Petat e kryelanës i copëtojmë me duar dhe i vendosim në enën ku do t’i servojmë. Në fund i spërkasim me gjalpën e shkrirë me mazë.

Sipër hedhim djath të troshitur.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu