Kuleç mëngjesi

spot_imgspot_img

Perbersit:

  • 500 gr miell
  • 1 lugë gjelle sheqer
  • 150 ml qumësht
  • 50 gr gjalpë
  • 10 gr tharm buke
  • 1 vezë
  • kripë.

Pergatitja:

Miellin bëjeni bashkë me sheqerin e kripën.

Shtoni tharmin e bukës, të kuqën e vezës dhe gjalpën e shkrirë.

Me këta përbërës bëni një brumë të butë që nuk ngjitet për duar. Lëreni të pushojë për një orë.

Pastaj nga brumi i fermentuar krijoni kulec sipas dëshirës suaj.

Piqini në furrën e parangrohur në 170 gradë për 30 minuta.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole me kërpudha
Artikulli tjetërMesnik (byrek me mish)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu