Kuleq me Djath

spot_imgspot_img

Përbërësit:
20 gr tharme buke, ½ l qumesht, 3 ve, 3 luge vaj, ½ kg miell.

Përgatitja:
Tharmi lihet te qendroj 5 min me tri luge uje te vaket.Pastaj mirren te gjithe perbersit dhe tharmi dhe ngjeshet nje brum i trashe.

Brumi lihet te vij dhe pastaj t’hollohet ne forem pete te holle dhe lyhet me djathin e therrmuar ose gjizen.

Pastaj peta palohet ne dysh dhe prap  lyhet me gjiz dhe pastaj palohet ne katershe duke u lyer me gjizen dhe ne fund i jepet nji forme e rrumbullaket ne trashesi 2 centimetra dhe nxirret me gote.

Ashtu te rrumbullakta renditen ne tepsi dhe lihen te vij edhe 10 minuta dhe piqen ne furre te nxehete 220 grade. permbi lyhen me te kuq te ves ose ajke.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelane e Perzier
Artikulli tjetërByrek me Presh dhe Gjizë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu