Majonez pa vezë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 gotë çaji qumësht
  • 2 gota vaj
  • 2 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji sheqer
  • 1 lugë çaji mustardë
  • 2 lugë uthull
  • 1 thelb hudhër

Përgatitja:

Vendosni qumështin dhe vajin në një enë përzierje të ngushtë dhe të gjatë.

Shtoni të gjithë përbërësit e mbetur në enën e përzierjes.

Vendoseni blenderin në mënyrë që të prekë pjesën e poshtme të enës  dhe mbajeni të qëndrueshëm dhe veproni në shpejtësi të ulët.

Vazhdoni të lëvizni derisa e gjithë përzierja të ndërthuret pa lëvizur blenderin e dorës. Pas rreth 15-20 sekondash, do të merrni një përzierje me krem të bardhë.

Kontrolloni raportin e kripës duke parë shijen, mund të shtoni sipas shijes tuaj. Vendoseni majonezën tuaj pa vezë në një enë ruajtëse ose kavanoz. Ruani në frigorifer.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu