Torte me biskota

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 4 vezë
 • 100 gr ml. biskota
 • 100 g miell
 • 100 g rrush të thatë
 • 50 ml. vajra
 • 50 ml qumësht
 • 2 mollë
 • 2 banane
 • 100 g sheqer
 • pak kanellë
 • 1 sheqer vanilje
 • 1 pluhur pjekje

Përgatitja:
Rrihni vezët me sheqer dhe grijmë mollë dhe banane.

Shtoni të gjithë përbërësit dhe përzieni. Vendosni letër pjekje dhe derdhni brumin në tavë. Piqeni në 200 gradë C 45.

Ftoheni dhe spërkateni me sheqer pluhur ose me çokollate.

Pritini të ftohtë dhe shijoni tortën ..


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSos i specave
Artikulli tjetërMajonez pa vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu