Mish Qengji me Qumësht

spot_imgspot_img

Përbërësit:

mish qengji ((gjysmë qengji))

kripë

trumëz

3 gota qumësht

 

Përgatitja:
Presim qengjin në racione, e vëmë në një tenxhere me ujë me kripë dhe e ziejmë të mbuluar në zjarr të ulët për rreth 1.5 orë ose deri sa të bëhet.
Shtrojmë racionet e qengjit në një tepsi, i spërkasim me trumzë dhe pastaj me qumësht.
E pjekim në furrë në 200 gradë për rreth 30 minuta ose deri sa qumështi pothuajse të ketë shteruar fare dhe mishi të ketë krijuar një kore të këndshme ngjyrë kafe.
Ju befte mir!

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu