Muffins Me Copa Qokollade

spot_imgspot_img

Perberesit: 

  • 2 veze,
  • 1 filxhan sheqer,
  • 1 filxhan vaj,
  • 3 filxhana qumesht,
  • 6 filxhana miell
  • 1 pecive (pluhur per pjekje).

Përgatitja: 
I tundim vezet me sheqer dhe i shtojme perberesit e tjere me radhe… Masen e fituar e zbrazim me luge neper format e posacem per muffins dhe i hedhim siper copa cokollate te cilat i shtypim nga siper me luge qe te futen ne brendesi te mases (format mund te jene tepsi, forma te silokonit apo te letres) dhe i fusim ne furren e parangrohur me 220 grad Celsius dhe i pjekim per 20 minuta. Sipas deshires ne vend te copave te qokolates mund ti shtoni vishnje, rrush te thate, boronica, ose mund te ndani 3 luge nga masa e ti shtoni kakao. Filxhani i mases eshte i vogel i kafes turke./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me te Bardha te Vese
Artikulli tjetërRole me Kikirike

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu