Omeletë me Fileto Pule

spot_imgspot_img

Për 4-6 persona:
4 vezë,
Fileto pule 1,
1 Spec të verdhë,
1 spec i kuq,
1/2 patellxhani,
kripë,
piper i fresket,
pak qumësht,
majdanoz i copëtuar,
vaj ulliri.

Përgatitja:
Lahen specat dhe patëllxhani dhe i presim në kubik të vogel. Presim fileton pules në copa të vogla.
Në një tigan qe nuk ngjit hedhim pak vaj ulliri dhe lejm të nxehet. Pastaj vendosim copa pules, skuqim derisa te marrin ngjyre. Hiqim fileton e pulës nga tigani dhe e vendosim në një pjatë të vogël.
Në të njëjtin tigan, ngrohim pak vaj ulliri dhe skuqim specat dhe patëllxhanin te copëtuar. Kur perimet janë gatuar, i heqim dhe keto nga tigani sipas rradhes. Në një tas,rrahim vezët me pak qumësht, shtoni kripë dhe piper. Pastaj i hedhim vezet në tigan dhe lejme omëletën te gatuhet. Kur te jete gjysem gati, e vënë fileton e pulës me perime në njërën anë të omëletës dhe e mbulojme me gjysmën tjetër. Servirim omëletën e mbushur në një pjatë dhe shtoni pak majdanoz copëtuar persiper.
Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaqe me Qumësht
Artikulli tjetërPogaqe me Djath

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu