Pallaqinkë Surpriza

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1/2 liter qumësht,
5 lugë miell,
2 lugë vaj,
3 vezë,
1 lugë kakao (nesquik).

Përgatitja:
I marrim te gjitha dhe i vendosim në një enë i përziejmë, pastaj në një temperaturë mesatare i vendosim per pjekje.
Në fund e marrim pallaqinken në mes vendosim fruta sipas dëshires dhe me lëvore të portokallit e lidhim në krye të pallaqinkes dhe kështu duket si thesë surprize.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite Amerikane
Artikulli tjetërKifle në Formë Trëndafili

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu