Petulla me Qumësht (Krofne)

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 gota qumesht, 2 luge gjalpe, 5 luge gjelle sheqer, 2 luge caji maja, 2 veze, miell deri sa te behet brumi si per byrek.

Përgatitja:
Pasi bene brumin e le te pushoje per 30 min.

Pastaj e hap brumin ne nje pete afro 5mm te trashe dhe e ndane ne forma rrumbullake me nje gote.
Format e petullave i vendos ne nje mbulese dhe i le te rrin edhe 30 min te tjera.

Pastaj i pjek ne vaj te bollshem me zjarr te ngadalte.

Ju befshin mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLlokuma me Schmand
Artikulli tjetërKifle (Kroasan)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu