Pica të Mbushura

spot_imgspot_img


Përbërësit:

750 gr miell, 500 gr ajkë e tharte (salce kosi), 1.5 luge kripë, 1 luge sheqer, 200 gr margarinë, 2 qese pluhur për pjekje, 3 vezë, 200 gr sallame, 250 gr djathë kaçkavall, 100 ml keçap (salce domates), 1 vezë.

Përgatitja:
Ne nje ene qesim kosin,kripen,sheqerin,vezet,dhe te gjitha i perzijme mire.

Shtojme margarinen e shkrire,pluhurin per pjekje,dhe ngadale shtojme miell gradualisht.

Perzijme brumin mire dhe leme te pushoje 20 minuta.

Nga ky brume ndajme 18 toptha.

Ne tavolinen e permillur secilin nga topthat e hollojme ne pete sa madhesiae pjates se mesme.

Secilen pete e lyejme me kecap,shtojme fleteza sallami,dhe kackavall ne rende.

Skajet e seciles nga petet i lyejme me vezen e tundur dhe mbyllim peten duke kthyer pergjysem dhe duke fituar nje gjysem hene.

Me pas me pirun shtypim skajet rreth e rreth duke bere qe mbushja te mos dali gjate pjekjes.

Pancerotet i radhisim ne tepsi te madhe te mbuluar me leter per pjekje dhe lyejme persiper me vezen e mbetur.

Pjekim ne 200 grade per 20 minuta.(eshte me rendesi qe peta te jete e holle sepse gjate pjekjes aj gjithsesi do te fryhet me shume).


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite
Artikulli tjetërKifle me Salsiçe (Virshlle)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu