Picë me Makarona

spot_imgspot_img

Përbërësit për 4 persona:
½ kg makarona spirale
300 gr sallam
400 gr kërpudha të freskëta
300 gr kaçkavall
1 lugë kafeje rigon
200 ml shtalp
100 gr keçap
 vaj, kripë, piper i zi

Përgatitja:
Në tenxheren me ujë në zjarr hedhim vaj dhe kripë dhe i ziejmë makaronat. Makaronat i derdhim në kullojës, i shpëlajmë me ujë të ftohtë dhe i lëmë të kullojnë.
Kërpudhat i presim në fije të holla dhe i skuqim në vaj.
Hedhim vaj në enën e qelqit rezistuese ndaj zjarrit dhe në të e vëmë gjysmën e makaronave të kulluara. Pastaj, në enë i vëmë kërpudhat e skuqura. Sipër i hedhim makaronat e mbetura. Hedhim sipër kripë, piper të zi, keçap dhe rigon. Në enë e hedhim shtalpin, përziejmë me lugë dhe i rendisim fetat e sallamit. Sipër sallamit e hedhim kaçkavallin e grirë.
Enën e vëmë në furrë. Pjekim 15 minuta, në temperaturë prej 200 gradë.
Picën me makarona e presim në copë. Një copë vëmë në pjatën për servirje. Pjatën e zbukurojmë me një gjeth sallate jeshile, mbi të cilën vëmë tre topa shtalpë. Në anën tjetër vëmë feta domatesh. Zbukurimin e përfundojmë me një degë kopri.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me Kos
Artikulli tjetërPogaçe me Bajame dhe Marmelatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu