Leçenik apo Krelan Misri

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1kg miell misri
3 tasa kos
1 ajkë
3 vezë
200gr djath
150gr puter të shrirë
1 lugë  gjelle kripë
1 pak pluhur pecivë

Përgatitja:
Mielli, kosi, vezët, kripa, djathi dhe buteri i shkrirë perzihën mirë dhe zbrazën në tepsi të lyer me yndyrë. Leçeniku pjekët afër 45 mn. në temperaturë prej 200 gradë Celsius dhe servohet me kos, turshi, djath etj…


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaqe Lule
Artikulli tjetërPogaqe Buknore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu