Pogaqe Buknore

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1kg miell
0.5 L  kos, hirrë ose ujë (të gazuar)
1 vezë
3 lugë të qajit sodë bikarbonë
1 lugë e gjellës  kripë

Udhëzimet:
Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të fitojmë brum të fortë homogjen. Para se ta fusim në furrë te nxehur mirë, pogaqën e shpojmë me piru në disa vende që të mos ndahet korja, e pjekim afër 40 min. dhe e servojmë  të  nxehtë me lëng, vezë të fërguara, djath  etj…


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLeçenik apo Krelan Misri
Artikulli tjetërBuke Kollomoqe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu