Petulla të Çastit

spot_imgspot_img

Përbërësit:
300 ml ujë të vaket, 1 luge sheqer, 1 luge e vogel kripë, 40 gr maja te fresket ose 20 gr maja kokrra, 400 gr miell, 1 luge uthull alkoolike (opsionale).

Përgatitja:
Ne ujin e vaket qesim sheqerin,majen,perziejme.

Pastaj shtojme miellin dhe kripen dhe perziejme.

Masa e qullet duhet te jete e trashe dhe e dendur,por jo aq sa te punohet me dore,pra perzierja behet me luge ose mixer.

Masen e qullet e leme te mbuluar per 20 minuta qe te fryhet .

Pastaj ne tigan me vaj te bollshem te nxehtur ne max,qesim nga nje luge gjelle nga qulli.

Fergojme ne temp mesatare,pra duhet te kete sasi te mjaftueshme vaji qe petullat te vetrrotullohen.

Petullat do te marin forma te ndryshme dhe ajo i bene edhe me karakteristike.

Cdo here para se marim masen em luge,lugen e lagim me uje.

P.S. ne masen e qullet miund te shtoni dhe nje veze,por duhet rritur sasine e miellit,dhe uthulla i shtohet qe petullat te marin sa me pak yndyre.

Pas pjekejs petullat i qesim ne leter kuzhine dhe pastaj i servojme me djath,ajvar,nutella e sipas deshires


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek me Patate dhe Miell Misri
Artikulli tjetërPite me Laker

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu