Pogaqe me djathë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

5 gota miell (gota 200ml)
1 luge maja
1 luge kripë
500-600 ml ujë te vaket
50 ml vaj
50 gr margarinë
200 gr djathë i thermuar.

Pergatitja:

Ne nje ene qesim miellin,kripen,majen dhe shtojme uje te vaket gradualisht duke perzier derisa te behet nje brume i bute.

Brumin e ndajme ne 8 toptha te cilet i hollojme secilin ne madhesi te pjates se vogel.

Pastaj bejm nga dy pete te lyera me perzierjen e vajit dhe margarines.

Pastaj secilin pete te bera dyshe i hollojme ne madhesi te tepsise(28cm).

Pasi lyejme tepsine me margarine e qesim dyshen e pare te holluar me petes dhe lyejm me yndyre prap dhe qesim nga djathi i thermuar.

Keshtu qesim te kater dyshet duke i mbushut ne mes me djath, vetem te fundit nuk e lyejme persiper me djath por vetem me yndyre,dhe pastaj e presim ne katrorka.

Pogaqen e leme edhe per 20 minuta para pjekjes.
Pjekim ne 170 grade per 30.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe me Djath dhe Gjalp
Artikulli tjetërKifle të Buta Receta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu