Portokaj te Mbushur

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 portokaj,
150gr arra të grira,
100gr sheqer pluhur,
100gr rrush i thatë,
1 pako krem pana.

Përgatitja:
Portokajtë i presim përgjysëm dhe i shtrydhim. Qdo gjysmë portokalli e presim në pjesën e poshtme, për të fituar sipërfaqe të rrafshët.
Në enën e madhe e të thellë i hedhim arrat e grira dhe pak ujë. E shtojmë lëngun e portokallit, sheqerin pluhur dhe rrushin e thatë. Përziejmë, dhe me kremin e fituar i mbushim gjysmat e portokajve.
Në enën për përzierje hedhim ujë dhe pluhurin për krem pana. E rrahim me mikser, derisa kremi pana të fitojë dendësinë e duhur. Kremin pana e mbushim në shiringë kuzhine. Me ndihmën e shiringës, mbi çdo gjysme portokalli vëmë krem pana. Sipër vëmë nga një copë portokalli. Portokajtë e mbushur i vëmë në pjatë./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë Toska
Artikulli tjetërEklere me Kafe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu