Qofte me Mish Pule

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr mish i bardhë pule
5 copë qepë të reja
1 vezë
2 lugë galetë
1 lugë erëza të përziera
vaj për fërgim

Përgatitja:
Mishin e bluajmë dhe e përzijmë me përbërësit e tjerë.I lejmë të qëndrojnë rreth 1 orë.Pastaj i formojmë qoftet të cilat i fërgojmë në vaj nga 5 minuta nga të dy anët.Servohen me patate të skuqura dhe sallatë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjyveç me oriz
Artikulli tjetërKotoleta Milaneze

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu