Kotoleta Milaneze

spot_imgspot_img

Përbërësit për 4 persona:
4 fileto mish vici me kocke
100gr miell
100gr galete (buke te therrmuar)
2 veze
gjalp (apo vaj ulliri) per skuqje
kripe

Përgatitja:
Per realizimin e kesaj kotolete rrahim filetot e vicit me rrahesin e mishit per t’i bere me te holla apo nese preferojme i leme te parrahura. Rrahim vezet ne nje ene dhe shtojme ne te galeten duke i perzjere mire derisa te formohet nje mase homogjene. Fillimisht kriposim filetot e vicit, i kalojme ne miell dhe me pas ne veze dhe galete. Ne nje tigan shkrijme gjalpin dhe vendosim filetot per tu skuqur nga te dyja anet derisa te marrin nje ngjyre te arte. I servirim kotoletat te ngrohta duke i shoqeruar me nje racion patate furre apo te skuqura.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me Mish Pule
Artikulli tjetërComlek me mish viçi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu