Gjyveç me oriz

spot_imgspot_img

Perbersit:

½ kg mish
300 gr oriz
100 gr gjalpë
30 gr pure të domateve
1 kokërr qepë
Pak kripë.

Pergatitja:

Do të veprojmë si në çdo ragu.

Presim mishin dhe e skuqim me gjalpin e qepën.

Pastaj hedhim purenë e domates me pak ujë.

Shtojmë ujin e duhur dhe iu vëmë të ziejnë.

Ndërkohë para se të ziejë mishi, lajmë orizin e shtrojmë në një tepsi.

I radhitim copat e mishit në të, hedhim kripë e më pas lëngun e mishit dhe I vëmë në furrë të piqen deri në 25 minuta.

Që të na dalë orizi i mirë si kokrrat e pilafit të zier, duhet të kemi parasysh që lëngu i mishit të jetë i mjaftueshëm.

Për të qenë të sigurt ka një raport, një pjesë oriz dhe tre lëng mishi.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMish i Bardhë Pule
Artikulli tjetërQofte me Mish Pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu