Qofte me perime

spot_imgspot_img

Përbërësit:

3 karrota
1/2 lulelakër
1 brokoli
2 hudhra
1 vezë
1 lugë kripë
½ lugë Biber i zi
3/4 copa të bukës

Pergatitja:

Të gjitha perimet vendonsi në blendar për zvogëlim.

Pastaj ia shtoni 1,25 gota copëza të bukës, erëzat dhe vëzën.

Nga glazura formoni qofte të vogla, mund ti fërgoni në tigan osë në furrë në temperaturë 200 gradë celsiuıs.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me Gjoks pule dhe Limon
Artikulli tjetërSupe me Panxhar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu