Role pa pjekje për 10 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 pako biskota (2 pako të vogla)
  • 2 lugë kakao
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 1 filxhan qumësht

Përgatitja:

2 pako me biskota i bluajm në blender.

I vendosim biskotat në një enë dhe shtojmë qumështin, kakaon dhe sheqerin pluhur dhe i përzijem mirë.

Hedhni masën në letër plastmasi dhe bëni role.

Ngrini rolen  në frigorifer dhe shërbejeni duke e dekoruar me çokollat të shkrirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu