Rollad me keksa të bluara

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 pako keksa të bluar,
  • gjysmë litre qumësht,
  • kokos,
  • 1 pako zhele,
  • 1 pako rrush të terur
  • ,arra,
  • 1 çokollatë e zezë.

Hapat

Keksat e bluar i vendosim në qumësht.

Çokollatën e zezë e ndajmë në copa të vogla dhe i shtojmë gjysmë pako të kokosit, zhele, rrush të terrun, arrat dhe i përziejmë mirë.

Rolladës ia jepni formën e rollates dhe e vendosni në frigorifer.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Mozaiku
Artikulli tjetërTorte me krem dhe banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu