Sallatë e thjeshtë dimërore

spot_imgspot_img

Perbersit:

● 100g lakër e bardhë, e grirë imët
● 1 avokado e pjekur, por e fortë, e qëruar dhe ndarë në feta të holla
● 1/2 qitro i kuq i prerë në feta të holla
● 1 grusht fara pishe
● një grusht kokrra shege

Për vinagrette:
● 2 lugë vaj ulliri
● 2 lugë lëng limoni
● pak kripë e piper
● I përziejmë me pirun përbërësit e vinagrette-s dhe spërkasim sallatën.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me patëllxhanë
Artikulli tjetërSallatë gjermane me patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu