Shtangla Selaniku

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1kg molle te tharreta,
4 portokaj,
2 obllanda te medha,
250gr bajame te grira,
500gr sheqer,
1 limon.

Përgatitja:
Ne tenxhere ne zjarr e veme sheqerin dhe lengun e portokajve dhe te limonit.I ziejme derisa te pergjysmohet masa, pastaj ne tenxhere i shtojme mollat e grira.
 Ziejme derisa lengu te avulloje. Tenxheren e largojme nga zjarri dhe i shtojme bajamet e grira, perziejme derisa masa te bashkohet. Pastaj masen e veme mbi obllande dhe e rrafshojme me thike, mbi mase e veme obllanden e dyte, e shtypim qe te ngjitet permbajtja.
 Me thike presim cope te pjerreta. Dhe dy cope i vendosim ne pjaten per servirje.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKube me Hurma
Artikulli tjetërZhele Role

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu