Suflle

spot_imgspot_img


Përbërësit:
1 gote te çajit vaj vegjetal, 1 gote te çajit qumësht, 1 gote te çajit sheqer, 1 vezë, 2 gota te çajit miell, gjysmë pluhuri pjekje, 1 vanilje, 2 luge te gjellës kakao, 2 çokollatë të zezë.

Përgatitja:
Shtoni të gjithë përbërësit dhe ujin, përveç çokollatën.

I lyejmë enët ku do ta vendosim sufelin dhe ia vendosim glazurën, përmbi disa copa te çokollatës.

Ne një të madhe vendosim ujë, dhe sufelat me enë i vendosim në tenxhere brenda.

E mbyllim kapakun për 7- 10 minuta e bëjmë pjekjen.

Përmbi mund ti hidhni fëstëk ose arra.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRollatë Kremoze
Artikulli tjetërKatrorka me Portokall

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu