Toptha me kokos

spot_imgspot_img

Perbersit:

  • 150 gr kokos
  • 60 gr sheqer pluhur
  • 100 gr ajkë e ëmbël
  • 16 bajame të qëruara
  • 70 gr çokollatë e bardhë
  • 3 lugë gjelle krem shllag/pana vanilje.

    Pergatitja:

Për fillin: në një enë të mesme, përzini kokosin, sheqerin dhe ajkën që të formoni brumin. Ndani në 16 porcione.

Formoni toptha nga çdo porcion, duke futur një bajame në qendrën e çdo njërit; lëreni të qëndrojë në frigorifer për 20 minuta.

Shkrini çokollatën e bardhë mbi një tenxhere me ujë të vluar. Kur çokollata është duke u shkrirë, shtoni dhe shllagun. Përdorni një shkop që të futni topthat në çokollatë. Vendosini topthat në një enë dhe hidhni kokos mbi.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek i përmbysur me mollë
Artikulli tjetërTortë me vishnje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu