Torta e çajit per Iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë,
  • 1,5 gota sheqer,
  • 1 gotë qumësht,
  • Gjysmë gote vaj vegjetal,
  • 1 Pluhur pjekje,
  • 1 vanilje,
  • arra,
  • lajthia,
  • 3 gota miell.

Hapat

Të gjithë përbërësit i derdhim në një enë dhe i përziejmë derisa te përfitojmë një masë homogjene.

Enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe në të e derdhim glazurën e përgatitur, përmbi ia shtojmë susamin.

Tortën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me qershi dhe kos
Artikulli tjetërRole e shpejtë për iftar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu