Torta me grizë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

2 vezë
200 gr sheqer
200 ml qumësht
100 ml vaj
200 gr miell
1 pluhur për pjekje
2 luge kakao
PËR MBUSHJEN:
1 l qumësht
250 gr sheqer
7 luge grizë
200 gr kokos

Pergatitja:

Se pari pergadisim mbushjen.

Ne nje ene qesim qumeshtin te vloje,ndajme 1 gote dhe ne te tretim grizen dhe sheqerin.

Pasi qumeshti vlon shtojme grizen e tretur dhe perzijme derisa te trashet.

Largojme nga zjarri dhe shtojme kokosin dhe perziejme mire.

Pastaj perziejme vezet,sheqerin,shtojem qumeshtin,vajin dhe miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe kakaon.

Ne kallepin 25×35 ose te rrumbullaket 30 cm te lyer dhe permillur qesim gjysmen e mases me vezet dhe miellin dhe pjekim per 5 minuta ne 200 grade,nxjarrim kallepin nga furra,qesim shtresen e bardhe me grizen e zier,rrafshojme dhe qesim masen e mbetur te pandispanjes.

Kallepin e ktrhejme ne furren e nxehte dhe vazhdojme pjekjen edhe per 20 minuta ose derisa pjekja vertetohet me rremojce.

Perfundojme me glazure cokollate per dekor ose sipas deshire.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabije portokalli
Artikulli tjetërKek në gota të letrës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu