Tortë fantastike me 4 përbërës

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj),
  • 250 gr biskota të bluara,
  • 400 gr nutella
  • 100 gr margarin.

Hapat:

Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine,te cilen pastaj e perziejme me biskotat e
bluara.

Masen e leme ne frigorifer.

Pastaj perzijme nutellen me krem djathin me mixer derisa te homogjenizohen mire.

Edhe kete mase e leme ne frigorifer per 10 minuta.

Pastaj ne kallepin per torte em madhesi 22 e rrafshome mire shtresen me biskotat e bluara.

Persiper qesim shtresen me kremin me nutella dhe krem djathin dhe rrafshojme mire.

Persiper shtojme arra te bluara sipas deshires dhe leme te ftohet mire ne frigorifer.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTespishte me miell misri
Artikulli tjetërTopëza me sherbet

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu