Tortë Kremoze

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 vezë, 6 lugë sheqer, 6 lugë arra të bluara, 2 lugë miell, 1 pluhur për pjekje.

Kremi:
600ml qumësht, 2 puding vanilje, 1 lugë ekstrakt vanilje, 2 sheqer vanilje, 4 lugë sheqer, 100gr margarinë, 250ml ajkë e ëmbël, 3 lugë ajkë e thartë (shmant, pavllake), 80gr sheqer pluhur, 100gr çokollatë.

Përgatitja:
Perziejme te bardhat e vezes me sheqerin derisa te behet nje shkume e forte,shtojme pastaj te verdhat nje nga nje dhe perziejme.

Ne fund shtojme arrat e bluara,miellin dhe pluhurin per pjekje dhe perziejme me luge.

Furren e ngrohim ne 200 grade.Qesim masen ne kallep,fusim kallepin te cilin e kemi lyer dhe mbuluar me leter per pjekje,me madhesi te furres,pastaj ulim temperature ne 180 grade.

Pandispanjen e pojekur e leme te ftohet dhe prejme pergjysem.

Ne nderkohe ziejme kremin.Perziejme 100 ml qumesht me sheqerin,pluhurin e pudinges,sheqer vaniljen,dhe extraktin e vaniljes.

Pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloj,shtojme me pas perzierjen dhe perziejme derisa te trashet.

Kremin e zier dhe te trashur e leme te ftohet pak dhe shtojme margarine,e perziejme mire derisa te shkrihet margarina.

Pastaj perziejme ajken e embel derisa te trashet,perziejme edhe ajken e tharte me sheqerin pluhur dhe bashkojme qe te dyja ajkat e tundura se bashku. Qe te dyja ajkat e tundura i shtojme tek kremi e zier dhe i ftohur dhe i perziejme qe te gjitha bashke.

Ne pjesen e pare te pandispanjes qesim krejt kremin pastaj pjesen e dyte te pandispanjes te cilen e mbulojme me glazuren me cokollate te shkrire.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRolladë e Lehtë
Artikulli tjetërËmbëlsirë me Mjaltë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu