Torte me Cola Cola

spot_imgspot_img

Përbërësit për pandispanjën:
4 vezë
4 lugë sheqer
4 lugë miell
1 pluhur për pjekurina
1 vanil sheqer

Përbërësit për kremin 1:
250 gr margarin
200 gr sheqer pluhur
100 gr arra të bluara
200 gr keksa të bluar
2.5 dl coca-cola

Përbërësit për kremin e 2:
250 ml ajkë e ëmbël
2 kese vanil sheqer

Përgatitja e pandispanjës:
Fillimisht rrahim të bardhat e vezëve me sheqer,i shtojmë të verdhat e vezëve dhe përziejmë edhe pak me mikser.
Shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekurina.
Brumin e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmillur.Piqet në temperaturë 220*C rreth 20 minuta.

Përgatitja e fillit:
Rrahim margarinën me sheqer pastaj i shtojmë arrat dhe keksat e bluar.Përziejmë mirë pastaj shtojmë 2.5dl coca-cola.I përziejmë dhe i qesim mbi pandispanjë.
Përmbi ia qesim shllagun e përgatitur nga 250 ml ajkë.Zbukurojme me lajthi dhe çokoladë./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Grizë
Artikulli tjetërTamëloriz

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu