Torte me Keksa (Biskota)

spot_imgspot_img

Perberesit:
1 pako biskota,
2 pudinka te dredhezes,
1 pudink e manave,
1l e gjysme qumesht.

Per dekorim:
1 shllag zane (hoplla),
cokollate apo diqka sipas deshires.

Pergatitja:
Se pari i pergatisim pudinkat dhe i leme qe te ftohen.
Pasi qe jane ftohur pudinkat, marrim biskotat dhe i rendisim me nje tepsi. Siper biskotave e hedhim pudinkun e dredhezes, pastaj perseri rendisim biskotat, ja hedhim ne mes pudinkun e manave dhe njejte i shtrojme biskotat persiper dhe renin e fundit ja hedhim pudinkun e mbetur te dredhezave dhe biskotat.
Pasi qe eshte perfunduar embelsira me nje ene rrahim shllag zanen me mikser dhe e mbulojme tere embelsiren, pasi qe eshte mbuluar me shllag e dekorojme me disa copeza cokollate apo sipas deshires tuaj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakAkullore Torte
Artikulli tjetërEmbelsira me Qumesht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu