Torte me lajthi

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë,
  • 1 gotë qumësht,
  • 1 gotë vaj vegjetal,
  • 2 gota sheqer,
  • 3 gota miell,
  • 1,5 Pluhur pjekje,
  • 1,5 gota lajthia.

Hapat:

Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë dhe i përzieni.

Pastaj ia shtoni vajin vegjetal, qumështin, miellin, pluhur pjekjën dhe e vazhdoni përzierjën.

Gjysmën e glazurës derdhni dhe ia hedhni gjysmën e lajthive pastaj ia shtoni pjesën tjetër.

Së fundmi ia shtoni lajthitë dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

Përmbi tortë ia hedhni sheqer pluhurin sipas dëshirës dhe disa copa të lajthisë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTatlia me grizë
Artikulli tjetërKeka dietal

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu